winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

have a student write the answer to the essential
when writting a nonfiction, an author has far more freedom a. to use their imagination and create new ideasb. to move around from one setting to another.c. in w
What kind of a subject is economics?A) a performing artB) a fine artC) a social scienceD) a physical science
Is 4/5 a solution of x<2?
Identify the vertex and the y intercept of the graph of function y=24(x+5.5)^2
With Gupta advancements in mathmatics and astronomy, which of the following discoveries were most important to future generations? Mark all that apply.1) Use of
Which country has the largest economy in East and Central Asia? A. China B. Japan C. South Korea D. North Korea
how was the colosseum paid for
Why was the Nile called the Lifeblood of Ancient Egypt?
what are limits in algebra