origelisamara
origelisamara origelisamara
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

Connor bought a pack of 4 notebooks for $8.20.What was the unit price

Respuesta :

nourahndaher
nourahndaher nourahndaher
  • 02-12-2017
8.20
------ = 2.05$/Notebooks
4
What I did I divided the price/ the notebook and found the answer 
Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP ME I REALLY NEED HELP
Determine the measure of angle b, and describe the relationship between the two angles shown. None of these 40 degrees; supplementary 40 degrees; complementary
A binomial probability experiment is conducted with the given parameters. n=12, p=0.45, x<4 compute the probability of x success in the n independent trials
help me asap!!!!!!!!!
In which state of the following compounds does nitrogen have the most positive oxidation state? group of answer choices no2 nano2 hno3 n2o nh4cl
how do mutations contribute to genetic variation​
which of these will be lower in a competition market. A. number of competitors B. cost of the product C. quality of the product
How many moles of oxygen are contained in. 752 moles of calcium carbonate?
HELPPPPPPP PLEASEEEE​
According to the textbook, the very first step in preparing an informative presentation after you analyze the audience should be to ____________________________