reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Match the goods in the triangular trade to the region that sold them
Expand for brainliest pls
Write each equation in slope-intercept form 2x-2y-12=0
11. The perimeter of a rectangular garden is 96 ft. The length is five times the width. Find the length and width of the garden.
The soldier's dream by Thomas cambell summary?​
02.06 Focus on the Introduction Using the ideas you previously wrote in your Informational Research Chart, you will write the introduction of your informational
What’s the answer I need help please?
Find 250% of 60 please help thanks
Round 5049 correct to 1 significant figure​
Suppose you have two substances and you know one is a carbohydrate and one is a lipid. How could you tell which one was the carbohydrate and which one was the l