gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

Which organ system alters kidney function
Explain the relationship between nutrition and oral health. To answer the question address the way in which oral hygiene can be maintained, why this is necess
What is the purpose of the letter? Support your answer with evidence from the text of an Indian father’s plea
The hypotenuse of a right triangle measures 3 cm and one of its legs measures 2 cm. Find the measure of the other leg. If necessary, round to the nearest tenth?
A kayak is originally priced at $329.95. It is now 33% off. What is the price of the kayak now? Your answer 2 points
Convert the following expressions with rational exponents to the radical form (32)^3/5
Can you write me a paragraph about holidays in New Zealand
(3x-4y)/(xy)=-8 (2x 7y)/(xy)=43
Any system of government in which a small group holds power is called
Lisa bought 18 packs of cola. Each pack had 8 cans. She drank 6 cans . How many cans left