lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me with this please thank you
Please i really appreceate the help
may someone please write the calculation on the calculation chart on the picture below? it’d be really helpful! a hint is that u have to subtract because it sa
22. Karn: What are you going to do this weekernd? Beam: I'll help my mother clean the house. What about you? Karn: 1. I have two rabbits. 2.1 feel very well. 3.
Tell whether the equation has one, zero, or infinitely many solutions. 9(x − 8) + 24 = 9x − 48
PLEASE HELP ME ASAP!!!!!!!! ty :)
If they were still living, what would Carnegie and Rockefeller think about net neutrality? Would they be for or against it? Explain. *
help me please please
how was the us economically different from European economies following world war 1
5 Which word best describes the type of figurative language used in the following sentence? We stood stunned our hearts applaucing their arrival with every beva