joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
plz help.Four sisters bought a present for their father. they received a 10% discount on the original price of the gift. After the discount was taken, each sist
What factors shaped American imperialism?
d=rt for t........................
How do protozoans with pseudopods eat?
Show two ways to decompose the number 749
How do I simplify 9/243
Alejandra has five hair ribbons measuring 8,13,11,9, and 13 inches long what is the median length of the ribbons
How you solve 7p+9=81
What is 35.2 written in word form?
what 5000 is 1/10 of?