leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Simplify 5x^2y^-3 using the rules of negative exponents.
60 POINTS!!!!!!!!!!! parabola question. Only answer if you know 100% your answer is correct. Seriously.
10. which is the federal agency that encompasses the CDA, FDA, and NIH? A) SPCA B) EPA C) HHS<<<<< D) USDA idk if its c or not can some
Write an essay of 200 words comparing the ways in which command economies and market economies affect a worker's life. Please actually write the essay not just
Write an exponential equation in the form y = abx whose graph passes through points (2, 18) and (5, 60.75).
What is the length of BC? ____ Units
Xavier is unresponsive to most social stimuli. he rarely smiles, talks, or makes eye contact with others. he seems indifferent to everyone, including his parent
How long does Robinson Crusoe say he lived in fear after seeing the footprint in the sand?
Indicate the pronoun person, number, gender, case, and noun function served. While teammates sprinted toward midfield, Jones punted the ball over them. person:
the santa fe trail was the main route between missouri and new mexico