princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

how to remember the romeo and juliet prologue
I need help big time
What property is illustrated by the statement? 0 + x = x A. Identity property of addition. B.commutative property of addition. C.inverse property of mult
Why did the United Nations end the structural adjustment program in the 1990s? The military government had not followed the program guidelines. The world was ou
which part of a map tells you the subject of a map
7,000 is 10 times as much as____. But I don't know the answer. So, PLEASE HELP.
Victor need to mix 2 cups of apple juice concentrate with 3.5 cups of water to make apple juice .Victor has 6cups of concentrate .How much apple juice can he ma
A recipe calls for 3 3/4 cups of flour.How much flour is needed to make 1/2 the recipe?
Why do Malcolm and Donalbain flee? A.) they have threatened Macbeth. B.) they are afraid for their lives. C.) they assisted in the assassination. D.) they wante
Help me with this plz.