H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

HELP APES FVLS !! Which of the following was required for a shift from agriculture prior to the industrial revolution to agriculture after the industrial revol
Assume a and b are whole numbers, and a>b. Which expression has the least value?
Please Help!! A dealer buys a chair and a table at Rs 200 and Rs 500 respectively. For selling, he marks the table at Rs 525. What price should he ask for the c
Which statement about energy is true? What kind of energy transformation takes place when plants perform photosynthesis to produce glucose molecules? A. conve
Which of the following best describes public service journalism?
Pleaseee help with 22 & 23 !! ASAP !!
Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
These laws are meant to reduce which human induced environmental change A.nonnative species introduction B.non-sustainable harvesting C.ozone layer depletion
Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
Which state had the highest correctional budget in 2010?