workinglj workinglj
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

And 18 ounce box of raisins cause $2.88 a 24 ounce box of raisins cost $3.60 which one is the better deal

Respuesta :

Mala388
Mala388 Mala388
  • 04-05-2022

Answer:

the 24-ounce box

Step-by-step explanation:

18/2.88 = 6.25$

24/3.6 = 6.67$

Answer Link

Otras preguntas

which situation would be more likely to occur in modern era than in earlier periods of human history
The map shows the length of two trails used for a race around a lake. What is the total distance of the race? A trail race map. One part of the race is 3.21 mil
Answer to get brainliest!
Continuous Compounding. 25 points, please help.
help me out pls!! 17p
Which length of time is accurately represented?
NEED HELP ASAP WILL MARK BRAINLIEST. APEXXX
how is osmosis different from diffusion​
which sentence does not follow the rules of hyphenation?
What are the five musical instruments classifications?