kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

how do I round off 248,739 to the nearest hundred?
How do you solve 12,324,904 in word form
Tina bought some nail polish and lip gloss at the store. The nail polish cost $4.50 per bottle and lipgloss cost $7 per tube. Tina bought 9 items and spent $50.
Ronald Reagan majored in _____________ and ___________________ while in college.
What is the expanded form for 6.324
Complete the square 3x^2+12x-1 show working
Word form 67.943 answers please
What is 14 hours after 3 : 00 a.m?
Help me solve this:5 hundreds x 10 = ________ hundreds= ______
S=-1/2gt^2+vt Solve for v