goku207143
goku207143 goku207143
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

A package of orange juice contains 96 fluid Ounces and costs $5.29. What is
the unit price per ounce?

Respuesta :

oseanavuso
oseanavuso oseanavuso
  • 02-03-2022

Answer:

5 cents

Step-by-step explanation:

$5.29 ÷96  = 0.05510416

Answer Link

Otras preguntas

A student sets up two reactions. reaction 1 uses 0.130 mol/l of reactant, and reaction 2 uses 0.440 mol/l of reactant. how many times faster is reaction 2 compa
I'M BEGGING, SOMEONE PLEASE HELP ME WITH THIS!!!! I must get this done TODAY!!
Imagine you are an Acadian man or woman living in Canada at the time of the deportation. Write a letter to a relative in France to describe your experience. Inc
What is the approximate result of converting 20 centimeters into inches
2. During the Mississippian period, many Native Americans set up large fields where they primarily grew rice maize cotton soybeans
describe the environment in madagascar.
xm-2m if x=-2 and m=-3
An organism was plated on mm1, tsa, and bhi. the organism grew on all three media although it grew best on bhi. from this information, you can conclude that the
What are examples of radio waves
What is your speed give the units