pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

Solve the equations and good its for exam practice! f(5)=3(5)-10
........ami s' appelle Jean (mon-ma-mes)​
i almost give you the same experience as time travel what am i
Solve for x: -38 + 6x = -12x + 52 a. x = 6 b. x = -6 c. x = -5 d. x = 5
After hydroxide chemical hair relaxers break disulfide bonds what do they convert them to?
1. Phionah poured 100cm³ of water. Phionah later mixed 400cm³ of salt solution of density 1.6gcm3 in the water above. Determine the density of the mixture​
f is inversely proportional to g. g is directly proportional to h². When f = 18, the value of g is 3. When f = 15, the value of h is 6. Use this information to
PLEASE HELP GIVING BRAINLIEST IF CORRECT AND ANSWERS ALL!!!!! The Harlem Renaissance was a period of great artistic expression in the black community. Consider
What are the main causes of Florida residents' preference for paint powder coating?
Show that the set of all elements of the form (x²y, x³z, 2xy - z), where x, y, z ∈ ℝ, is a subspace of ℝ³.