victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me please?
if 2x + 5 = 1 then x =1. -22. -1.53. 04. 25. none of these​
running dog shoes inc has been making running shoes for over two decades. match the elements of its financial statements
13.1 An object has an excess of 50 electrons. Whatis the charge on the object in picocoulomb?​
What is the inverse of the function f(x)=1/4x-12?a. h(x)=48x-4b. h(x)=48x+4c. h(x)=4x-48d. h(x)=4x+48​
Find the distance between the points AC-3, 2) and B (5,7) to the nearest hundredth.
The organelle that acts as the powerhouse by undergoing respiration, converting sugar to ATP is the a. chloroplast b. ribosome c. lysosome d. mitochondrion
45. The study of the sounds of language is called what? A) Photogenic B) Pneumatic C) Phonetics D) Polyester
3. What sorts of labor systems were used in the Restoration colonies?
find the perimeter of square: length:12​