Markieff
Markieff Markieff
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Find the unit price in dollars per pound

2 1/4 pounds for $4

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

Work out 5/8−2/5 Give your answer in its simplest form.
Which of the following measures will help avoid undue eyestrain? reading with adequate light watching television from as far away as possible taking breaks when
Value of 17 + 5b when b = 1
Which sentence has an intransitive verb? a. Please come inside the house now. b. Jordan writes poetry in his free time. c. You and Chris should clean the garage
Tom gathered some mushrooms. Of those he dried 2/5 , then pickled 5/9 of the remaining mushrooms, and then fried the 28 mushrooms that were left. How many m
Your congresswoman supports wealthy Americans paying a greater percentage of their income in taxes than those who are less wealthy. She would most likely suppor
What is the absolute value of 2-x=12
What did the Supreme Court rule in the Plessy v. Ferguson case in 1896? A. The 13th, 14th, and 15th Amendments were unconstitutional. B. Jim Crow Laws were unco
Which sentence has an intransitive verb? a. Please come inside the house now. b. Jordan writes poetry in his free time. c. You and Chris should clean the garage
How do you solve 6x + 8= 50