addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

how many minutes is it before 12 noon if 20 minutes ago it was three times as many minutes after 9 am
a rectangular field with a area of 8000m2 is enclosed by 400m of fencing. determine dimensions to nearest tenth of a metre
In scienceclass the teacher measured 800 milligramns of an chemical.How manyn grams is it.
which of the following would not make a good insulator* rubber*plastic*wood*metal
Why might nations join together to remove trade barriers?
A special form of loose connective tissue that pads and insulates the body and stores fuel reserves is known as (A) epithelial tissue. (B) adipose tissue. (C) f
What is Germany in German?
Can anyone help me with turning fractions into decimals 2 1/2
How much work does a person do in pushing a box with a force of 10 N over a distance of 4.0 m in the direction of the force?
Why didn't the first stars to form have solar systems with Earth like planets and satellites?