davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

which is better for you marijuana or tobaccoi need 3 statements 1.2.3.​
I don’t understand this
What are the solutions to the equation x2 + 6 x = 40
Which of the following can be classified as organizations
Which cell structure structure forms the outer surface of an animal cell that is made up of proteins and lipids
If 1.85g is 2.85% of the recommended daily allowance (RDA) for fat grams, what is the daily fat recommendation in grams?
Tasks are required activities that need to take place in order to complete a goal. Please select the best answer from the choices provided. True or false
How has the coronavirus affected humanity at large?
Based on the above table, what is the fastest growing listed occupation for those without a college degree? a. Gaming and sports book writers and runners b. Den
Choose the single logarithmic expressionthat is equivalent to the one shownlog 2 + log 4 - log 7​