TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

How did Washington Roebling got sick while making Brooklyn Bridge?
Which expression is equal to 54? A) 4+5(3+7) B) (4+7)+11 C) 5(4+10) or D 5(12-6)
2. What was the Underground Railroad? Your response needs to include and explain the terms conductor, lines, station, and freight.
how do you say: I have a dresser, bed, bookshelf, and nightstand in my bedroom. -In Spanish
What was an outcome of the North Atlantic Treaty? A. The United States extended its policy on isolationism. B. The Soviet Union blockaded Berlin. C. North Korea
Is the product of 6 and 10 greater than or less than of its factors.
14. One factor determining the number of representatives for a given congressional district is the distribution of _______ within the state. A. jobs B. register
When new clay sediment is deposited on top of old beach material iy's known as
why did Australia leave the British empire?
The early Israelites recorded event and laws in a text that is called _________