rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HELP MEEE PLEASEEEEEEE
Choose the sentence that uses the subjunctive form. A) Cuando vengas iremos a Managua. B) Me gusta caminar por Managua cuando estoy contigo.
Book sequence Percy Jackson and the lighting thief?
Group work will teach you the interpersonal skills to keep you from getting fired from any job. True False
the invention development of the Television was accomplished _______.A. through the work of many competing with inventorsB. as the result of accidental discove
Can you help me solve this word problem?
Draw quick pictures to show how to subtract 546from 735
Carl is boarding a plane. He has 2 checked bags of equal weight and a backpack that weighs 4kg. The total weight of carls baggage is 35 kg. find the weight of e
A 500kg pig is tanding at the top of a muddy hill on a rainy day. The hill is 100.0m long with a vertical drop of 30.0m. The pig slips and begins to slide down
An oak tree in Jake's yard is 13 times taller than a model tree that he's making for a performance set.Together,the oak tree and model tree are 112 feet tall.Ho