Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Is sky an abstract noun??? X
why does the same side of the moon always face the earth?
a map has a scale of 2 in : 25 mi. The map shows a highway is 31 inches long. how long is the actual highway?
Solve the simultaneous equations 2x+3y=-3 3x-2y=28
What is Taurine? Please help :)
simplify p8/p2can you help me with this question...anyonnnneee...????
If 5x^2 - 15x = 0 and x ≠ 0, find the value of x. (A) -10 (B) -3 (C) 10 (D) 5 (E) 3
pls help me with this  11-3 and 11-4 u press the link below
the area of Alicia's garden is 81 square feet. what are the dimensions of her garden?
could you tell me what is sputnik?