C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

how had the population make up of the us changed
the use and application of living things and biological processes is known as
A green wavy underline indicates the text may contain a contextual spelling error such as the misuse of homophones. TRUE or FALSE.
what event takes place during metaphase one
various elements of greek drama?
What is the rate of change and initial value for the linear relation that includes the points shown in the table? x y 1 10 2 8 3 6 4 4 Initial value: 12, rate
Simplify the expression. 8b^-1d^-2/x^0
In 1980, colleges enrolled 12,086,800 students. In 2000, colleges enrolled 15.312,300 students. About how many more students in millions, enrolled in 2000 than
if the cafeteria uses 10 gals of milk in 3 days how many gals of milk are used each day
What mathematical operation are you trying to undo when you factor a polynomial? a. Distributive property b. Associative property c. Transitive property d. Comm