pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Work out the speed in miles per hour at which colin drives home
Directions: Write a 5 paragraph essay answering the prompt: 5 What amendments were significant during Radical Reconstruction?
Find the length of a side of the square shown below. х 6V2 X = x = [?]
does anyone know any accurate algebra calculators that show how the problem was solved like it shows the steps
Which of the following best describes cell communication processes that occur when a cell detects a signaling molecule? A. The cell produces hormones that conve
healthy citizens are the greatest assets of country what can a state do to keep her citizens healthy​
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST AND GIVE 5.0 STAR RATING
If sin 0 = 4 what is cos O? cos 0 = = Simplify your answer if possible.
if (4a^2-9b^2) =25 and ab = 8. find the value of (2a + 3b)^2.​
What is: it is a frequent moving of bowel with watery stool​