elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

There are 12 marbles in a bag, and the marbles are either yellow or green ]. Two marbles will be randomly picked from the bag, without replacing the first one p
How did Great Britain's political philosophy during the Industrial Revolution affect societies around the world? A. European Marxist ideals led to communist re
Terry is putting a fence around his circular pasture. The radius of the pasture is 25 ft. Which of the following gives the BEST estimation of how much fence T
Mr.chew has a box of 250 pens. He asks maurice to divide the pens into group of 8. How many groups can maurice make?
What event marked the beginning of the Islamic era ABCD
A minor second is the same as a half step. True or False
Which of these nuclear reaction products has the least mass? alpha particle beta particle barium atom helium atom
How do you find the sum of a word
Identical genetic copies are known as_______.
Identify the factors of 15ab + 35a - 6b - 14. (5a - 2)(3b + 7) (5a + 2)(3b - 7) (5a - 7)(3b + 2) (5a + 7)(3b - 2)