first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

Add CLEAR and LOGICAL reasoning please
A 50-n force is applied to a 10-kg chair, but the chair does not change its motion. What could explain this?.
7. Juanita is painting her house. She can either buy Brand A paint and a paint roller tray or a Brand B paint and a grid for the paint roller. For how many gall
Which two substances are reactants in the chemical reactions of cellular respiration?
Dan bought a truck for $29,800. The value of the truck depreciated at a constant rate per year. The table shows the value of the truck after the first and secon
Write a function rule for the statement. The output is the cube of the input. y=?
So I know this isn’t the kind of app to vent too but I’m not sure on what I could do anymore since school is stressful and my whole family thinks I’ve dropped o
Can someone plz help me :(
what is the impact of soil erosion in our living ​
Chlorophyll a a. absorbs mostly orange-red and blue-violet light. b. absorbs mostly green light. c. is an accessory pigment. d. is responsible for the red color