desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of 3ab + 5b - 6 when a = -1 and b = 3? 0 6 18 24
Why was the Shang Dynasty once called China’s “mother culture”?
Write the equation of a hyperbola with vertices (0, -2) and (0, 2) and co-vertices (-4, 0) and (4, 0). y squared/16 minus x squared/4 equals 1 x square
The perimeter of a rectangle is P= 2L +2W, where L is the length and W is the width. If the perimeter is 200 feet and the length is 40 feet more than the width,
What are the co-vertices of the following graph?
n+3-4n=15 Need to see the steps I solve it but can't brake down the steps. Please help.
3b-4/2 = c (solve for b) please show work, thanks!
How many grams of N are in 82.0g of NH2NO3?
Triangle ABC is congruent to triangle DFE. Find y. 12 13 12.5 13.5
Describe the steps that occur in the process of fission.