leopuente12 leopuente12
  • 03-02-2020
  • Mathematics
contestada

Una caja de fideos de 7.2 onzas a 0.67 o una caja de fideos de 13 onzas a 1.28 cual tiene el mejor precio

Respuesta :

Happystudying Happystudying
  • 03-02-2020

Answer:

The first one. Brainly is also in spanish

Answer Link

Otras preguntas

a gardening store wants to buy supplies that cost $1600. the store can afford 3/8 of the total cost. how much can the store afford
Eva and Jamir like to bake cookies. Eva baked 24 chocolate chip cookies, and Jamir baked pp peanut butter cookies. Together they baked a total of 56 cookies.
Read the following actions and decide if they are responsible or irresponsible. checking my credit score: paying a credit card bill one day late: listing e
julius caesar was seen as a blank by romes lower classes
Lance has 6 boxes of donuts. He want to put 8 donuts in each box how many donuts does Lance have
If it took Mark 45 minutes to get to work and 35 minutes to get home, how long did he spend travelling to and from work?
At a party there are 40 cookies. There are 5 chocolate cookies for every 3 oatmeal cookies,how many oatmeal cookies are there
What is number 1 and 2
Youre a member of the republican party. You go to vote for the party nominee for president. On your ballot are candidates for both domocratic and republican nom
why is foreign aid given