zeezee60
zeezee60 zeezee60
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

Five pounds of bananas cost $2.35. How much does it cost per pound?

Respuesta :

Jaydaraynor45
Jaydaraynor45 Jaydaraynor45
  • 04-09-2019

Answer:

The answer is 0.47

Step-by-step explanation:

You can get this answer by doing division 5 divided by 2.35 and

then you get 0.47

Answer Link

Otras preguntas

Plz help me with 10, 11, 12, 13, 14, and 15
What’s one raw material (reactant) used In the process of cell respiration
which act will the person be punished by trying to obtain personal information employees illegally?
How many packs of DVDs can you buy with $108 in one pack causes $12
NEED HELP ASAP!! What will happen to a population of predators if there is a sudden, temporary increase in the number of prey? A. The population of predators w
What are some inventions or ideas that help to adVance trade
sbhxhdhdhdhdrjjddbcbfbdbbzxvCasszvsvdbhrhdbfnfbrhudhtbthrh help me
Hi Im from turkey.Help please!!
Help?? Please and thank you.
What is the remainder to 32 divided by 3