saramullins590p7cdtc
saramullins590p7cdtc saramullins590p7cdtc
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Susan has $15 gift certificate to use at her favorite clothing store. She chooses a T-Shirt that cost $5.78, a pair of jeans that cost $19.87, and a jacket that cost $24.99.
If she uses her gift certificate, how much money will Susan need to pay?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-05-2019

Hahahajajahahahahahahahah

Answer Link

Otras preguntas

_ is 8% of 200, please help and show work, thanks
Which fraction is equivalent to 2/7
por que os vulcões e os terremotos são mais freqüentes em certas regiões do planeta
a trait that improves an individuals ability to survive and reproduce in a specific environment is called
por que os vulcões e os terremotos são mais freqüentes em certas regiões do planeta
write an equation in point-slope from for the line that has a slope of 6and contains the point (-8, -7)
How are carbon, hydrogen, and oxygen alike?
What is the prefix of active
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
how many peanuts will each person get if 3 people share 1/5 pound of peanuts equally write and solve a division equation to represent the problem