daysha1646
daysha1646 daysha1646
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought212 pounds of chicken for $9.00. What was the cost per pound of the chicken? Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

jessica264
jessica264 jessica264
  • 01-11-2018

23.50

divide 212 / 9

Answer Link

Otras preguntas

USE A NUMBER LINE TO FIND 8/9 / 8/45.
Suppose you ride your bicycle to the library traveling at 0.5 km/min. It takes you 25 minutes to get to 1.3 the library. How far did you travel?
3x+y=4 2x+y=5 solve using linear combination
USE A NUMBER LINE TO FIND 8/9 / 8/45.
What were some events/things that caused the Great Depression?
How many miles can you get on one tank of gas if your tank holds 18 gallons and you get 22 miles per gallon?
Can someone please help me ?
A tree was chopped down and cut up in a local forest.The tree changed in shape.What kind of change took place?A.chemical changeB.physical change C.phase changeD
Can someone please help me ?
Why does Louis XIV want to expand France's border?