jhackett2006 jhackett2006
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Toilet rolls com in packs of 4 and 9 the 4 pack is priced at £2.04 the 9 pack is priced at £4.68 by calculating the price per roll determine which pack is the better value

Respuesta :

Gecko0113 Gecko0113
  • 03-06-2018
the 4 pack is the better value
Answer Link

Otras preguntas

During which stage of the business cycle would a company such as 3m begin to focus on being more value conscious in its production decisions?
based on bromden's flashbacks, what elements from his history do we know?
Please help on these questions and explain please!!
Can anyone help me please
find the sum of (2x^2 +4x-9) +(3x^2-2x+10) please show work
An object is moving at a velocity of 23 m/s. It accelerates to a velocity of 85 m/s over a time of 8.3 s. What acceleration did it experience?
What is a unit rate?
What is the fraction 25/30 in simplest form
Which of the following is one reason why the demand for slaves increased in the southern colonies
• Do my body paragraphs all provide evidence from the story that supports my claim? Do I make it clear how the evidence is related to the claim?