aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

write out an example of a chemical reaction
A scientist has chosen to study the motion of clouds in the atmosphere during a thunderstorm. Which type of model is most appropriate for her investigation? a.
what's the answer 375=20g+75??
A scientist has chosen to study the motion of clouds in the atmosphere during a thunderstorm. Which type of model is most appropriate for her investigation? a.
Can someone SMART redo these questions I mean I made a seven and I did all I could I need to know what went wrong
How do you solve 834 divided by 4 using the area model???
The vast grasslands that border the great desert region of the Sahara are known as savannahs. jungles. wetlands. meoris. transvaals.
how did capitalism change the balance of power in European countries?
Which term describes the example below?A child with no freckles has a mother who has freckles and is heterozygous and a father who has no freckles and is homozy
Calcium oxide (CaO) forms when an atom of calcium loses two electrons, giving it a +2 charge and an atom of oxygen picks up two electrons, giving it a -2 charge